Report 2.kola 2.ligy: Fischer Café Brno – Rebešovice 5:4 ( 1:2 )

Report 2.kola 2.ligy: Fischer Café Brno – Rebešovice  5:4  ( 1:2 )

V další neděli jsme změřili síly s papírově asi nejsilnějším týmem druhé ligy. Většina hráčů Fischeru má zkušenosti ze, Superligou v týmu Tripoli Brno což dříve byl právě Fischer. Pár hráčů se asi rozhodlo trhnout a oživit toto jméno v druhé nejvyšší soutěži. To by mělo značit sílu tohoto týmu. Nám opět chybělo nebo se omluvilo několik opor týmu, naštěstí se z dovolené vrátil Andrej Pohorelec a po zranění Jarda Hašek a bylo to opravdu hodně znát. Letos se chceme fotbalem hlavně bavit a výsledky budou až v druhé řadě – né že by, jsme snad nechtěli vyhrávat, ale hlavní bude, když budeme mít dobrý pocit ze hry a ze soudržnosti celého týmu. To jsme také chtěli předvést v samotném zápase. No a bylo vidět že, je to dobrá taktika, hned z úvodu jsme byli aktivní a na konci pohledné kombinace byl Andrej Pohorelc - 0:1. V úvodu jsme tedy zaskočili soupeře a ten se nemohl pořádně dostat do své hry. Za pár minut sice vyrovnali, ale souhra nebyla taková, na jakou jsme zvyklí. Po závaru a několika odražených balónech, uklidili míč za bezmocného Martina Klímu. Domácí sice, měli dobré šance, ale neměli štěstí v koncovce – buď pálili vedle, nebo narazili na pozorného Klímu.  My jsme se dostali také do pár šancí, ale spíše z brejků, nebo z delších pasů. Jednoho takového využil ve 14 minutě Andrej. Dlouhý pas od brány sice zachytil soupeř, ale Andrej jej dotíral tak, až ho gólman nastřelil a k udivení všech se míč odrazil přímo do brány. Vedení 1:2 jsme udrželi až do konce první půle, jenž, byla herně vyrovnaná. Fischer však ukázal sílu v druhé půli. Jejich kombinace začali být přesnější a s, neustálím měnění pozic, měli naši hráči čím dál větší problémy. Tak po třech minutách bylo vyrovnáno. Útočník domácích si vytáhl Klímu trošku z brány a na přihrávku před bránu čekala hned dvojice jeho spoluhráčů. Hned ten první se nemýlil. Nerozhodný stav vydržel pouze asi pět minut, než začal úřadovat Marian Bureš – někdejší nejlepší střelec Superligy. V rozmezí dvou minut poslal svůj tým do dvoubrankového vedení 4:2. Myšlenka na dobrý výsledek se nám začal rozplývat po páté brance Fischeru. V té době jsme tahali za kratší konec a několikrát se nám mohla motat hlava, když nás protihráči rozebírali. Po pátém gólu jsme však opět začali hrát a hned se objevily i gólové šance – v té největší byl Andrej Pohorelec, jenž orazítkoval pouze tyč a odražený míč nečekal Přema Zeman, který byl na druhé straně úplně sám. Soupeřovu obranu nejvíce zaměstnávali právě Andrej s Jardou Haškem – měli několik opravdu slibných pozic a obraně dělali problémy. Snížení jsme se dočkali v 52 minutě, na konci kombinace stál Přema – dobrou přihrávkou nepohrdl a upravil na 5:3. Za tři minuty, jsme však snížili už na rozdíl jediné branky, za aktivitu byl odměněn Jarda Hašek a po kombinaci prostřelil z pravé strany gólmana.  Svitla tak naděje, že by, jsme si přece jen mohli nějaký bod odvést. Zbývalo posledních pět minut, domácí se už soustředili spíše na bránění a my se vrhli do útoku. Do konce utkání jsme měli ještě pár nadějných šancí a z, trochou štěstí jsme bod mohli získat, obzvlášť po závaru v poslední minutě. Osud nám však nebyl nakloněn a první body jsme si opět nepřipsali. Nemusíme však sklánět hlavy, oba první soupeři byli velmi kvalitní a z tohoto druhého můžeme mít opravdu dobrý pocit. Pořád byli nějaké nepřesnosti a chyby, ale na rozdíl od prvního zápasu už nebyli slyšet z hřiště výčitky. Právě naopak, víc jsme se povzbuzovali a hecovali. Výsledkem pak byl bojovný výkon od všech, všichni bojovali a snažili se až do konce, i když jsme prohrávali o tři góly, dokázali jsme snížit. To jsou podle mě pozitiva, které by, jsme si měli odnést z tohoto utkání. Bylo na čase si uvědomit, že letos nebudou mít všichni stejnou výkonnost, ale když ji dokážou nahradit bojovností, můžeme vytvořit dobrý tým. Vzájemná podpora nám tak pomůže nejen na hřišti, ale také spolu budeme radši chodit na pivo :-D

Sestava: Klíma M. – Černá L. , Hašek , Zálešák – Klíma J. , Černý L. – Pohorelec A. , Jamnický ,                                                                                          Zeman

Góly: Pohorelec A. 2 , Hašek , Zeman