Renfus Team - Rebešovice 2:4 ( 2:2 )

Renfus Team  - Rebešovice   2:4  ( 2:2 )

Ve čtvrtém kole jsme narazili na mužstvo složené z vysokoškoláků dojíždějících do Brna – Renfus Team. Někteří naši hráči už se s tímto týmem mohli setkat v předchozích letech, za působení v B týmu, tak tušili, co nás může čekat.  Opět jsme museli řešit některé problémy se sestavou – pár hráčů se omluvilo ať už ze zdravotních nebo osobních důvodů (Přemek čekal každou chvíli druhého potomka, jenž se ve středu narodil – gratulujeme tedy Přemkovi, jeho manželce, ať jim Tobiášek dělá radost).  Nicméně jsme stále měli velmi kvalitní složení a nepřipouštěli jsme si, že bychom se mohli vrátit bez vítězství. Nástup jsme měli velmi dobrý, hned ve čtvrté minutě se individuálně prosadil Andrej Pohorelec, udělal kličku obránci a přesně zakončil. Vedení nám ale moc dlouho nevydrželo. Domácí útočník využil chvilky prostoru, kterou mu nabídli nedůslední obránci – překonal brankáře Klímu – míč se však odrazil od tyče do ramene ležícího brankáře a skončil v síti. Bylo tedy hned vyrovnáno. O pár minut později konečně dorazil, opozdivší se, Jindřich Zálešák. Jak mohl, ihned vlétl na hřiště a byl tak aktivní, že se ihned zapojil do následné kombinace: Andrej posunul míč do středu hřiště na Jožku, ten našel na pravé straně Honzu Klímu a ten ihned našel před prázdnou bránou Jindru, ten se po sprintu přes celé hřiště nemýlil. První letošní start za naše mužstvo si připsal Vláďa Štěpánek a bylo ho plné hřiště. Neúnavně bojoval a dělal domácím problémy v rozehrávce. Ti se přesto dostali do pár slibných šancí, ale žádná nebyla natolik překvapivá, aby vedla k vyrovnání. Zato střela Milana Jamnického byla natolik překvapivá, že zapadla za záda soupeřova brankáře – ten asi střelu podcenil a nechal nás odskočit na rozdíl dvou branek. Domácí však stihli do poločasu ještě snížit. Jejich útočník znovu využil chvilky prostoru a přesně vystřelil přes hráče. Do dvoubrankového vedení nás mohl poslat Jožka Pohorelec, ale míč do prázdné brány nedopravil. Poločas bohatý na góly jsme vyhráli 2:3 a museli jsme se uklidňovat, jelikož na toto utkání byl delegován jeden snad z nejslabších rozhodčích v BSMK a svou kvalitu nám nechal pocítit hned od začátku zápasu, ale k tomu se dostaneme až na konci článku. V druhé půli jsme předváděli hru, jakou jsme potřebovali k úspěšnému konci utkání. V té době jsem cítil z týmu sílu, že kdybychom náhodou inkasovali, dokážeme ihned odpovědět a výsledek opět zvrátit na naší stranu. Tento scénář se však mohl klidně naplnit. Renfus se dostal do tří velmi slibných šancí, jenž vypadaly jako přes kopírák stejně. Nahrávku zprava nejdříve zakončili do tyče, vedle a nakonec se míč zapletl mezi nohy útočníkovi a skončil v rukách našeho gólmana.  My jsme také měli pár šancí, ale uklidňující gól jsme nemohli dát. Mladší z kanonýrů Pohorelců měl také svůj příděl šancí, ale své zaváhání z prvního poločasu napravil až deset minut před koncem. Andrej opět začal čarovat před bránou a po kličce gólmanovi nabídl míč do lepší pozice bratrovi – ten prostřelil vše, co mu stálo v cestě a zvýšil na 2:4. Po té zkoušel svoje štěstí Jarda Hašek, z přímého kopu provětral rukavice domácímu strážci branky. Stejně jako ze stejné šance v první půli gól nedal. Střely to však byly tvrdé a velmi pěkné. Svou druhou branku mohl vstřelit Andrej, ale v samostatném průniku byl zastaven faulem. Do konce utkání už branka nepadla a my tak z tohoto utkání brali všechny body.

Ve zbytku článku bych se chtěl věnovat k rozhodčímu a nepříliš objektivnímu článku, jenž se objevil na BSMK. Jsou to moje subjektivní pocity – nemluvím tak za celý tým a názory ostatních můžou být odlišné, proto to neberte jako stanovisko všech. Kdo by nechtěl číst toto zakončení a kritiku k sudímu, ať už dál nečte.

Sestava: Klíma M. – Hašek, Zálešák, Černá L. – Štěpánek, Klíma – Pohorelec A. , Pohorelec J.,

Jamnický

Góly: Pohorelec A, Pohorelec J, Zálešák, Jamnický

Žluté karty: Klíma M, Černá L, Štěpánek

Černou kaňkou na tomto utkání byl však rozhodčí. Zatím co nás velmi důrazný (nebo spíše tvrdý) Renfus moc nepřekvapil, tak sudí vše vynahradil a překvapil všechny, až na místního pisálka pro BSMK. Tento rozhodčí si od začátku začal upravovat pravidla podle svého a začal nás o tom přesvědčovat. Za první sprosté slovo z hlediště nechal vykázat diváky, navíc ani nevěděl, kdo to řekl a hned si to namířil za našimi střídajícími hráči. To však byla spíše maličkost. Hráče, který nedosáhl na vysokou přihrávku jinak než úmyslně rukou, nijak nepotrestal, i když za to má být automaticky žlutá karta. Okopávání soupeře většinou přehlížel, nebo se jen koukal a bez nějakého pokynu, že nechává výhodu, pískl až snad čtvrté kopnutí, které už náš hráč nevydržel na nohou. Žluté karty pak dával za to, že neměl pádné vysvětlení a neunesl to, když mu někdo oponoval – to vše bez sprostých, nebo snad vulgárních slov a výrazů.  V druhé půli jsme se snažili vyvarovat komentářů směřujících na jeho osobu a chtěli nechat mluvit pouze kapitána Jardu Haška, jenže jeho další přehmaty by snad nenechali chladného ani tučňáka. Nesportovní chování ze soupeřovi strany přehlížel: třeba při obrané hlavičce křičel domácí útočník na našeho beka - ,,pusť “ a nebo strašení ,, BU ”  vše za účelem zmocnit se nesportovně míče. Nakonec nevyloučil hráče za faul ze zadu na Andreje, který šel sám na bránu a míč měl metr nebo dva před sebou (tudíž byl zákrok bez úmyslu hrát míč) – rozhodčí se odvolával na nějakou intenzitu faulu – což je asi směšné, jelikož asi nikdo neví, čím by chtěl tuto intenzitu měřit…  Tohle všechno je jen výčet těch největších chyb, kterých si však nevšiml ani již zmiňovaný pisálek BSMK. Ten si všiml jakéhokoliv špatného utkání z naší strany, ale na výkonu sudího nebo chování soupeře si nic špatného nevšiml. Na závěr bych chtěl taky uvést na pravou míru faul Léni Černé – nikdo by určitě neříkal, že to nebyl faul na žlutou kartu, byl to skluz, ale zepředu, se snahou hrát míč – který také hrála – bohužel však i s nohama soupeře.  Samozřejmě to faul byl i na žlutou kartu, ale že by praskali kosti, nebo že by to bylo zákeřné, může říct snad jen zaujatý Kašpárek, (autor článku na BSMK).  Ten nás asi nemá moc v lásce – asi by to bylo každému jedno, kdyby si tyto své pocity nevylíval do článku, jenž by měl být objektivní a bez známky osobního zaujetí proti nějakému týmu. S představou, že za to ještě vyinkasuje finanční ohodnocení, mě běhá mráz po zádech.

Nic méně je to další zkušenost se slabinou celé této soutěže, jenž jsou rozhodčí. Ti silnější buď mají málo času a to málo co mají, pohltí Superliga, a nebo už pískání malé kopané vzdali. My však získali cenné tři body a půjdeme dále k zisku dalších bodů s nadějí, že už to horší být nemůže.