Rebešovice –Relax C.F. 3:2 ( 1:0 )

Rebešovice –Relax C.F.  3:2 ( 1:0 )

V nedělní podvečer, jsme poprvé v nové sezóně mohli nastoupit na domácí půdě. Dorazilo docela dost fanoušků, i když naše nekvalitní, pískové hřiště nenabízí příliš kvalitní fotbalovou podívanou. I tak je velice lákavé vidět domácí borce, kteří hájí barvy Sokolu, obce a všech lidí co v naší dědině žijí. Proto jsme se mohli těšit na velice dobrou, diváckou kulisu. Konečně jsme se také sešli v docela kvalitní sestavě, někteří hráči se uzdravili, další již neměli soukromé povinnosti atd…  Hostili jsme zatím plně bodující Relax C.F. , jenž jsou účastníkem druhé ligy už řadu let. My jsme si s nimi taky už pár krát zahráli a znali tak jejich sílu, velmi houževnatý tým, který nedá nic zadarmo.  Začátek proto byl z obou stran velmi opatrný, navíc naše hřiště neumožňovalo nijak kvalitní kombinační hru a záleželo na týmech, jak se s tím poperou. Musím poznamenat, že povrch byl obtížný i pro nás, již delší dobu jsme na tomto povrchu netrénovali na, tož, hráli nějaké utkání. Museli jsme si také zvyknout. A tak se asi patnáct minut hrálo bez nějakých vážných gólových možností. Nějaké náznaky byly, pokusy o zakončení, ale nic ( jak bych řekl ) ,,nesmrdělo“ gólem. Nějakou malou herní převahu jsme možná měli – utkání však spíše působilo vyrovnaným dojmem. Skóre se tak měnilo až pět minut před koncem první půle, snad nejkrásnější akci zápasu, po ose Pohorelec – Pohorelec – Klíma Jan - proměnil do poloprázdné brány posledně jmenovaný. Tato souhra snad na jeden dotek, rozjásala přihlížející fanoušky a po bojovném začátku, byli najednou všichni spokojenější.  První půle tak skončila naším nejtěsnějším vedením 1:0, byl to dobrý, ale velmi ošemetný výsledek. Chtěli jsme tak v druhé půli přidat branky a co nejdřív rozhodnout o našich prvních třech bodech. Z těchto důvodů jsme byli hned aktivní a zlepšila se i celková hra, bylo vidět, že si hráči pomale zvykají na terén. Přibyly také gólové šance, uklidnění však přišlo, až v 44. Minutě, opět se prosadil velmi nebezpečný útok bratří Pohorelců, se kterými měli hosté velké problémy. Prosadil se starší Andrej a přidal tak svou letošní třetí branku. Klidní jsme však byli pouze dvě minuty, náš nedůraz před bránou, Relax pohotově potrestal. Dvakrát ještě zasáhl gólman a po třetím nedůrazném pokusu, soupeř trefil z první přesně míč k tyči. Opět jsme se tedy mohli bát o výsledek. Po snižující brance jsme naštěstí nevrhli na bránění těsného výsledku, ale jak je nám vlastní začali jsme naopak útočit – prosadit se mohl i mladší z bratrů Pohorelcových Jožka, mířil však vedle. I další naši hráči měli šance, rozdílového gólu se však dočkal Jožka. Deset minut před koncem nám dodal zase trošku klidu do hry. Jak důležitý byl třetí gól, jsme se dozvěděli dvě minuty před koncem. Opět závar před bránou, opět odražený míč, který šťastně trefil soupeř za záda Klímy. A to nebylo vše, v úplném závěru utkání mohl Relax i vyrovnat, dva pokusy chytl gólman a třetí naštěstí putoval do zámezí, před dotírajícími hráči. Utekli jsme tak možné dělbě bodů a poprvé jsme v této sezóně vyhráli – navíc na domácím hřišti a domácí kulisou. Pro diváky to nakonec bylo velmi atraktivní utkání s napínavým koncem a pro nás důvod jít s radostí konečně na pivo. Konečně jsme po zápase mohli spolu strávit pár chvil, dát sprchu, pivo, zelenou a těšit se ze stmeleného kolektivu, dobrého výsledku a celkové atmosféry kolem týmu. Snad na první body navážeme v dalším utkání proti Renfus Teamu, které sehrajeme v úterý 27.8. na hřišti Chalabalova.

Sestava: Klíma M. – Hašek, Černá L. , Bednář , Zálešák – Klíma J. , Polák – Pohorelec A. , Pohorelec J. , Jamnický , Zeman

Góly: Klíma J. , Pohorelec A. , Pohorelec J.

Žluté karty: Klíma J.