Rebešovice – FC Brkábl 4:2 ( 2:1 )

Rebešovice – FC Brkábl  4:2  ( 2:1 )

Po delší odmlce, Vám přinášíme report z posledního utkání, ale nejprve se vrátíme ke dvěma předchozím utkání jenž proběhli před tím. První z nich jsme sehráli doma s prvním týmem tabulky – Fénixem. Jenže jsme k němu nepřistoupili zodpovědně a po utrápeném výkonu prohráli před domácím publikem 0:4. K druhému utkání jsme přistoupili zodpovědněji, ale pouze co do účasti hráčů. Hra byla opět mizerná, utrápená a spíš jsme si vyčítali chyby a jeden druhého nepodrželi a nepovzbudili. Prohra s MOPem Brno 7:2 byla zasloužená a ukázala, že i když se sejdeme v hojném počtu, tak to není záruka výsledku, jak tomu před tím většinou bývalo. Proto jsme chtěli v dalším domácím utkání tyto zaváhání napravit a předvést adekvátní výkon.

Rebešovice – FC Brkábl  4:2  ( 2:1 )

V sobotu dopoledne jsme tak přivítali soupeře, který se tyčil pouze o bod před námi a my se tedy, v případě výhry mohli posunout před něj. Hned při srazu jsme však tušili, že to nebude úplně až tak lehké. Chybělo totiž hned několik opor a zdálo se, že i na střídání nás zrovna moc nebude. Naštěstí byli k dispozici oba bratři Klímové a Michal Polák na, kterých jsme mohli stavět. Okolo nich se postavili hráči, jenž, možná tolik nevynikají technicky, zato jsou obrovští bojovníci a jak se v tomto utkání ukázalo tak i srdcaři. Bohužel jsme asi v posledním utkání odradili fanoušky a tak se jich přišla podívat jen hrstka. Od začátku utkání jsme měli optickou převahu, ale bohužel jsme inkasovali jako první. Na vápně jsme nechali trestuhodně zpracovat hostujícího hráče míč a ten jej z voleje poslal přesně mezi Klímovi nohy. Museli jsme tedy dohánět jedno brankové manko. To se nám podařilo v 16.minutě , ve skrumáži před bránou se nejlépe zorientoval Michal Polák, našel si míč a poslal jej mezi všemi hráči přesně k tyči. Za čtyři minuty už byl výsledek zcela otočený a opět se trefil Sťui, opět míč pěkně umístil a gólmanovi Brkáblu, nedal šanci. V polovině zápasu jsme vedli 2:1, všichni si plnili svědomitě svoje úkoly a jeden za druhého bojovali. O přestávce nás musel opustit Tonda Bednář, ale štěstí bylo, že vůbec přišel a velmi nám pomohl aspoň v první půli. Museli jsme se tedy obejít bez něj. Oslabena byla, obzvlášť zadní řada, kde druhou půli pomáhali Jindrovi a Léni snad všichni. Menší uklidnění přinesl třetí gól v síti Brkáblu. V 39. minutě utkání zpečetil hattrick Sťuart a dokonale tak nahradil dlouhodobě zraněného Andreje Pohorelce. Michal dostal míč na soupeřově půli a chvilku se rozhodoval komu nasměřuje svou přihrávku. Před bránu už zabíhal Přemek Zeman a právě pro něj se rozhodl. Poslal míč přesně na něj a Přema udělal asi to nejlepší, co mohl - před brankářem jen naznačil pohyb a míč nechal volně běžet až do brány. Zmátl tak brankáře, který věnoval pozornost jemu a nikoliv míči. Zásluhou obou borců jsme tedy měli náskok již dvou branek. Čtvrt hodiny se potom nedělo nic moc důležitého, my jsme bojovným výsledkem drželi náskok a obezřetnost hostů útočnými výpady na jejich bránu. Brkábl se pak pokoušel o snížení a vykřesání naděje na nějaký bodový zisk, jenže se jim nedařilo překonat brankáře Klímu a celkově naši obranu. Zisk tří bodů definitivně potvrdil, pět minut před koncem, Milan Jamnický. Odražený míč napálil z asi dvanácti metrů na bránu, ten se odrazil od břevna za záda brankáře a od země putoval pod víko brány. Dal tak utkání krásnou tečku, Brkábl se už zmohl jen na snížení na 4:2. Vyraženou střelu, hosté dorazili do prázdné brány. Na body to však už nestačilo. Brali jsme tak důležité tři body a dostali se v tabulce před zápasového soka. Musím všem hráčům poděkovat za bojovný výkon, kterým toto utkání vyhráli.  Všichni do toho dali vše, co mohli a co bylo v jejich silách. Doufejme, že na to navážeme i v příštím utkání a s návratem ostatních hráčů budeme opět plně bodovat.

Sestava: Klíma M. – Černá L. , Zálešák , Bednář – Klíma J. , Černý L. – Polák , Jamnický , Zeman

Góly: Polák 3 , Jamnický