Galaxy Brno – Rebešovice ,,B“ 6:10 ( 2:4 )

Po dvou turnajích které více méně neúspěšně odehrálo A mužstvo, přišla první povánoční zkouška i pro naši farmu. Jako soupeře si je vybralo mužstvo z jenž vévodí skupině B v druhé lize, Galaxy Brno. Pro farmu to byla první zkušenost s tímto týmem, ale úplně neznámý soupeř to nebyl,  A mužstvo už ho jednou potkalo a Galaxy si odvezli výprask 0:9. Jenže od té doby uplynul skoro rok a určitě nabrali více zkušeností a měl to být velmi kvalitní soupeř na začátek přípravy na jarní část sezóny.

Utkání se hrálo na Sv. Valentýna v Bohunické staré hale. Velikost hřiště umožňovala hrát podle pravidel MK a ne podle futsalových, ale bylo vidět že fotbalový míč má na parketách nepředpokládatelný odskok. V sestavě chybělo pár dlouhodobě zraněných hráčů a někteří hráči se omluvili z jiných důvodů – zasáhnout nemohli Lukáš Vašík , Zdeněk Jeřábek zranění a Josef Sedláček , Ondřej Daněk, Martin Šmarda a Michal Beránek z osobních důvodů, ale právě proto se mohly představit některé posily jenž pomohou udržet jarní postavení v tabulce zajišťující play off. Nově se představil Pavel Koláček , Miroslav Kundera a bratr kapitána Ladislava – Michal Sosnar. A premiéra byla pro všechny velmi úspěšná ( něco bližšího k těmto hráčům napíšu v dalším článku ) , první poločas se spíše rozkoukávali a zkoušeli sehrát s novým týmem a hráči i proto farma hned ze začátku prohrávala 0:1 když po ruce soupeř proměnil penaltu, jenže jak plynul čas hru vzali do svých rukou kluci a po té co stál dobře Milan Jamnický a střelu dopravil do brány se trefili ještě hlavou Martin Kvarda , Mira Kundera a Ladislav Sosnar. Soupeř stačil jen snížit na 2:4, ale prakticky druhou půli prvního poločasu měli v rukou naši hráči a Galaxy pustili jen k ojedinělým šancím, které většinou neměli správnou přesnost. Druhou půli začali lépe domácí, vtrhli na hřiště a dokonale otočili skóre, stav byl rázem 4:5 a béčko muselo zabrat aby zvrátilo výsledek, naštěstí kluci začali pálit ostrýma a Galaxy jakoby zvlhl prach, navíc po té co kluci otočili zpět utkání na svou stranu, hráči soupeře se věnovali více držení za dres a podobným věcem,než fotbalu. Vše vyústilo dokonce i v malý střet a rozepři, ale vše vyřešilo vyloučení obou hráčů, i když na naší straně ne zaslouženě, ale spíše pro uklidnění situace. Kluci tedy otočili vývoj utkání na svou stranu a vedli už 9:6 po trefách Štěpánka a Jurky , druhý gól vstřelil Ladislav Sosnar a tak též se ještě jednou trefil i Mira Kundera, který se blýskl i efektní nahrávkou patou na gól. Svou premiérovou branku dal i druhý nováček v dresu Pavel Koláček. Ke konci utkání ještě trochu snížil stav soupeř střelou z poloviny hřiště, ale to bylo už vše od domácího mužstva jenž působilo rozhozeně. Výsledek ještě upravil a zaokrouhlil na deset, poslední nováček v týmu Michal Sosnar. Měl hodně šancí v druhé půli, ale v bráně skončila až ta poslední. V druhé půlce byla hodně vidět souhra trojice Sosnar L. , Sosnar M. , Koláček které se snažil dobře doplňovat Štěpánek s Kunderem a podle mého názoru rozhodlo o výsledku tohoto utkání.

Vesměs bych hodnotil tento přátelák pozitivně, kluci si potřebují na sebe zvyknout a už teď byla vidět síla, kterou by mělo mužstvo mít na jaře. Každopádně trenér Michal Sekený má s čím pracovat, pokud se zapojí do dalšího dění i Sedláček s Daňkem a Šmardou budou to velmi příjemné starosti o složení sestavy, navíc si byli s béčkem zahrát i dva hráči ze soupisky áčka – Černý Libor a Světlík Tomáš – oba hráči se potýkali na podzim s výkonností a pokud budou k dispozici trenéru Šťastnému všichni hráči budou se muset hodně snažit a přesvědčit ho o svých kvalitách a o tom že do Superligy patří.

Sestava: Hrubý T. – Jurka, Kvarda, Zálešák , Světlík – Štěpánek , Sosnar L. – Černý L. ,

Koláček , Sosnar M. , Kundera , Jamnický

Góly:  Sosnar L. 2 , Kundera 2 , Jamnický , Kvarda , Koláček , Štěpánek , Sosnar M. , Jurka

Trenér: Michal Sekený