9.4.2011 Surfin Brno - Rebešovice 5:1 (3:1)

Domácí Surfin se s devíti získanými body stále krčil na předposlední příčce a ani případná výhra jej z ní nemohla posunout výše. Mohl se však dotáhnout na rozdíl pouhého jednoho bodu za Galaxy a Kašpary. V úvodu jarní části se na podzim mnohými odepisovaný tým zmohl ke kvalitním výkonům. Po statečných bojích se silnými týmy PROTECTIONu, RKM a Bohunic poté v posledním kole sahal po bodech s Pitavalem. Ze všech čtyř zápasů však nakonec odešel s prázdnou a proti Rebešovicím již potřeboval nutně zvítězit. Hosté ale do zápasu nastupovali jakožto na jaře neporažený tým. Relativně schůdný los jim pro začátek postavil do cesty mančafty ze spodní poloviny tabulky a osm bodů za dvě výhry a dvě remízy hodně pomohlo k udržení sedmé pozice. Papírový favorit byl tedy jasně daný, někteří pozorovatelé ale tušili překvapení a tak v Tiplize vyzkoušeli lákavý kurz 3 na domácí.

Hned v první minutě se dostal do úniku hostující Andrej Pohorelec, na gólmana si ale nepřišel. Neuběhlo však ani 60 sekund, když se do podobné situace dostal jeho bratr Jozef a zkušeným lobem poslal svůj tým do vedení – 0:1. A hektický úvod zápasu nekončil. Tentokrát se děly věci na druhé straně. Rychlá akce po pravém křídle byla zakončena střelou, s níž si ještě gólman poradil, dorážka Jana Mrnuštíka si už ale s pomocí lehké teče a tyčky cestu za brankovou čáru našla – 1:1. Uběhlo sotva několik minut a Surfin šel do vedení. Javorský svým typickým způsoben z otočky nastřeli míč a Matoušek mladší jej pohotově usměrnil do branky – 2:1. Do další šance se dostali opět domácí, když přečíslení tří proti dvěma zakončil David Matoušek střelou z první těsně mimo. Mrnuštíkův pokus z otočky o chvíli později zneškodnil gólman. A převaha Surfinu byla ve 24. minutě korunována dalším gólem. Jan Mrnuštík posílal ostrý centr, který si nešťastně srazil do branky bránící Černý – 3:1. V závěru poločasu začaly znovu kousat i Rebešovice. Andrej Pohorelec se nejprve natlačil před branku, z blízka ale nepropálil strážce svatyně. Neprosadil se ani o dvě minuty později, když jej skvěle našel Jozef Pohorelec, jinak vyhlášený kanonýr však tentokrát vůbec netrefil míč. První půle tedy skončila zaslouženým vedením Surfinu.

První zajímavou akci druhé půl hodiny měl na svědomí Mrnuštík, jeho křížná střela skončila těsně mimo. Ve dvou nebezpečných situacích se na druhé straně ocitl Andrej Pohorelec. Nejprve zakončil nepřesným pokusem přečíslení dvou proti jednomu. Ve druhé akci vybojoval míč na gólmanovi a z úhlu se řítil k brance, místo přihrávky na volného spoluhráče ale vystřelil a trefil pouze obránce na brankové čáře. Hosté tak svými příležitostmi pohrdli, za což ve 48. minutě přišel trest. Jan Bednařík nastřelil z úhlu tyč, a míč se poté odrazil od gólmanových zad do sítě. Další ze šťastných branek, ale i takové se počítají – 4:1. Navíc to stále nebylo vše. V 53. minutě napřáhl ke střele znovu Matoušek, brankář si na míč sáhl, jeho cestě za brankovou čáru ale nezabránil. Mladý střelec si tak ve svém prvním startu připsal druhý úspěšný zásah. Další trefu mohl přidat Bednařík, jeho bombu ale zastavilo břevno. Čestný úspěch mohly v úplném závěru ještě zaznamenat Rebešovice. Andrej Pohorelec byl v dobré pozici faulován a pískal se trestný kop. Sám postižený jej překvapivě rozehrál na volného Klímu, ten však ani nadvakrát nedostal míč sítě. Utkání tak skončilo jednoznačným výsledkem 5:1.

Vítězství Surfinu bylo určitě zasloužené. Přes absenci některých tradičních opor byl po většinou zápasu lepší týmem a konečně se tak dočkal vytoužené výhry nad hodně oslabenými Rebešovicemi. Hostujícímu týmu chyběla valná část hráčů a tak museli zapojit i dva hráče béčka a druhého gólmana. Surfin s dvanácti body již dýchá na záda hned čtyřem týmům, které se zatím nacházejí těsně nad sestupovými vodami. Rebešovice samozřejmě zůstávají sedmé, mají však více odehraných zápasů, než Cordoba i Colgate Team a tak se teprve uvidí, jak dlouho jim tato pozice vydrží. Jen tak pro zajímavost, k utkání za Rebešovice nastoupila i zástupkyně něžného pohlaví Lenka Černá. Na její hře to však nebylo znát a zdatně si poradila s mužským soupeřem.

Sestava: Hledík – Klíma M. , Černý L. , Kundera , Černá L. – Hašek , Polák – Pohorelc A. ,