7.5.2011 Protection – Rebešovice 4:4 ( 3:2 )

Ambiciózní PROTECTION na jaře zatím padl pouze dvakrát. S mistrem ČR Tangem a překvapivě snadno s Gioiou. Sám však překvapil, když poměrně hladce zdolal Bohunice, které stále útočí na potenciální první příčku. S Rebešovicemi už to v tabulce tak růžově nevypadá, avšak na jaře zatím také prohráli pouze dvakrát a temperamentní tým rozhodně nedává žádné body zadarmo.

Jenže úvod utkání zcela ovládli domácí. S první střelou Pospíšila si Hledík ještě poradil, avšak na střelu, kterou trefil Procházka z voleje z autu, už nárok neměl. Luděk Procházka tedy poslal domácí do vedení již ve 2. minutě utkání. O chvíli později mohl navýšit kapitán Grmela, když si v útoku zasekl míč a tvrdou ranou vystřelil, Hledík se štěstím vychytal, i když měl zakrytý výhled. Rebešovice do té doby takřka nepřekročili půlící čárů. V 6. minutě to už bylo 2:0 pro domácí, když z levé strany napřáhnul opět Procházka. A právě on si připsal také třetí zářez na pažbě o minutu později, když obdržel přihrávku od Pospíšila a sám zakončoval do prázdné brány. Úspěch domácích akcí spočíval v jednoduchosti a přesnosti a zejména pak složitosti a nepřesnosti akcí Rebešovic.

Ti se dostali ke slovu až v 8. minutě, když Balabánovu pozornost vyzkoušel kapitán Zdeněk Černý. Vzhledem k tomu, že domácí přijeli bez možnosti střídání, snažili se nic moc nevymýšlet. Jednoduché přihrávky na křídla a poté rychlý pass před bránu, žádné zbytečné běhání. Obrovskou možnost na snížení stavu měli hosté ve 12. minutě, když stáli na straně domácích asi všichni svatí. Hostům se ani na třikrát nepovedlo protlačit kulatý nesmysl za Balabánova záda. Libor Černý nejdřív trefil Balabána, který míč vyrazil pouze před sebe, kde stál Andrej Pohorelec, ten nastřelil tyč, poté se míč dostal k Zdeňkovi Černému, který už mířil přesněji, a i když dezorientovaný Balabán nic neviděl, po chvilce vyškrábl míč z brankové čáry. Ale hosté už dlouho čekat nemuseli. Krásný brejk provedli sourozenci Pohorelcovi. Nejdříve Jozef přihrávkou našel Andreje, který následně položil i Balabána a snížil na 3:1. Po rozehrávce se za hostující obranou objevil Pospíšil, na Hledíka si však nepřišel a z následného rohu pak mířil vedle. Nečekaně tedy udeřili opět hosté. Domácí byli zřejmě myšlenkami úplně jinde, jelikož výhoz z autu od Jana Klímy na Andreje Pohorelce mířil druhému jmenovanému přímo na hlavu a ten ho usměrnil přímo do brány. Domácí poměrně často hledali ulici na nabíhajícího Procházku, hosté už však byli pozornější. Jenže právě Procházka se dostal do obrovské příležitosti vstřelit 4 branku zápasu, jenže z blízka trefil pouze Hledíka a odraženým míčem orazítkoval Pospíšil pouze tyč. Ale to už byla doba, kdy hosté vycítili, že zápas v žádném případě není ztracený a tak se hra přiostřila i zrychlila. Mrskat sebou především musel Hledík střežící svatyni hostí. Zabrat mu dala střela Grmely, kterou však krásně vytěsnil na roh. Hostům v útoku také svědčila kombinace sourozenců Pohorelcových. Jedna taková mohla skončit gólem, Andrej však trefil pouze boční síť. V závěru prvního poločasu se hra přelévala z jedné strany na druhou a diváci byli jako na tenise.

V úvodu druhého dějství ale přišel šok pro domácí. Domácí obrana opět zaspala a nenápadný aut Zdeňka Černého na nehlídaného Martina Klímu skončil vyrovnávacím gólem – 3:3. A mohlo být ještě hůř. Vyrovnání Rebešovice hodně nakoplo a byli mnohem důraznější v osobních soubojích a nebezpečnější dopředu. V 34 . minutě Balabán střelu Andreje Pohorelce vyrazil pouze nad sebe, z následných dorážek se však nikdo netrefil. Domácí hráči se i trošku ostřejšími slovy mezi sebou zklidnili a opět začali hrát, tak jak se od nich čekalo. V 43. minutě mohl stav utkání otočit hostující Sedláček, se zakončením však příliš čekal a o míč byl připraven. Jenže jistota a přesnost se s přibývajícím časem domácím vytrácela. Velké problémy pak zejména měli s kapitánem Černým, který v 45. minutě trefil boční síť.  Balabán musel zasahovat proti jeho střele ze 49. minuty, kterou lapil a poslal své spoluhráče do protiútoku, ten však opět zneškodnil Zdenek Černý, který se sprintem vrátil do obrany. Výborně nacvičenou situaci sehráli Logara z Procházkou, když Logara z přímáku rozehrál na Procházku, ten mu míč z první vrátil, Logarova pumelice však jen těsně minula tyč. V 55. minutě vrátil vedení domácím Pospíšil, když obdržel míč z autu od Procházky a z voleje propálil vše, co mu tálo v cestě, včetně bezmocného Hledíka. Jenomže co se nestalo. Rozhodčí Kypr nastavil jednu minutu a to už se domácí viděli zřejmě ve sprchách. Poslední roh hostů nakopl kapitán Černý do ohně přímo před Balabána a ve skrumáži, která se před domácí brankou seběhla, míč nakonec skončil v síti a znamenal obrovskou radost hostů. Gól byl nakonec připsán Andreji Pohorelcovi.

Neúspěch v tomto zápase můžou vyčítat hráči PROTECTIONU  jenom a pouze sobě. Výborně rozjetý zápas nakonec skončil remízou a připravil domácí o dva potřebné body. Naopak Rebešovice si připisují cenný bod a měli by především děkovat své opoře v bráně Markovi Hledíkovi.

Sestava:  Hledík – Klíma M. , Klíma J , Černý L. – Černý Z. – Pohorelec A. , Pohorelec J. ,