29.5.2010 RKM Brokers – Rebešovice 6:2 ( 3:1 )

V sobotu ve velmi pozdních hodinách, jsme  se měli utkat s asi letos nejobávanějším soupeřem RKM Brokers. RKM v jarní části hodně posílilo, ale jejich stíhací jízda už na úplnou špici stačit nebude. K oporám Soloncovi a Novotnému, přibyli top hráči Brněnské Malé Kopané jako Michal Belej, Dimo Chadzidis , Jan Dornay  či Václav Hladký. Tito hráči z tohoto mužstva udělali All stars team jenž bych mohl přirovnat třeba k hvězdnému Realu Madrid. Obě mužstva plné velkých jmen, doplněné dělníky, ale zatím bez nějakého většího úspěchu. Svoji sílu ukázali už teď na turnaji v MK o reprezentaci ČR na světovém finále v Anglii. Prošli přes několika násobného mistra Brna – Tripoli Café a vypadli až ve finále na penalty z mistrem ČR Aegonem Pardubice, jenž teď celé světové finále vyhráli.

Bylo tedy jasné kdo je v tomto utkání favoritem a my jsme věděli, že si pro tři body nejedeme. Sestava také nevypadala zrovna nejlíp, ale v podobné jsme vlastně odehráli celé jaro tak to nebylo až tak překvapivé, nebo beznadějné. Kvůli stop chyběl Martin Klíma a zraněný byl Michal Polák – nahradili je z béčka Lukáš Jurka a po dlouhé době šel s námi táhnout za jeden provaz i Zdenek Černý. Byli to tedy adekvátní náhrady a všichni se určitě chtěli poprat o dobrý výsledek. Navíc v týmu RKM chyběli některé z výše zmiňovaných osobností, ale stále jich tam bylo dost, aby nám víc než zamotali hlavu. Překvapivě však úvod utkání patřil nám, soupeř hned ukázal jak bude silný v kombinaci, ale my jsme hrozili z rychlých brejků, obzvláště bratrů Pohorelcových. Z jedné takové šance jsme se právě dostali do vedení, nastřelený míč trefil Andrej Pohorelec přesně za záda gólmana Hladkého. Nečekaně jsme se tedy dostali do vedení a soupeře to na chvíli jakoby zmrazilo, asi nečekali, že budou hned v úvodu prohrávat. Jenže se brzy oklepali, hned jsme poznali v čem je jejich síla a jaká bude jejich strategie. Nejdříve si párkrát vyměnili míč v obraně a jak měli možnost, hledali svou přihrávkou útočníka Novotného. Ten si uměl perfektně zpracovat a podržet míč, aby se hned mohl uvolnit a ohrozit bránu. Obzvláště velké problémy s ním měl Přemek Zeman jenž dělal co mohl ( bylo vidět, že vždy udělal vše co bylo v jeho silách ), ale neměl patřičné parametry na tohoto hráče. Proto ho později přebírali beci Klíma s Jurkou. To už bylo lepší, ale než se tak stalo stačil tento hráč vstřelit tři branky v první půli, jenž byli skoro přes kopírák. Přesto jsme tedy po dobrém začátku prohrávali v poločase 3:1. Veliká škoda byla, že jsme si nechali utéct začátek druhého poločasu, rychlé dvě branky nás hodně shodili dolů. Naštěstí kluci od začátku bojovali jako tygři a nesklonili hlavy úplně a bojovali do konce o výsledek. To ještě přineslo ovoce, snížit se podařilo Davidu Vašíkovi, jenž zakončil pěknou kombinaci do prázdné brány. Druhá půle však nakonec skončila stejně jako první 3:1 pro domácí, když se stačili ještě jednou trefit za záda brankáře Popelky. Ten opět náš tým podržel a na nedostatek práce si stěžovat nemohl. Otázkou snad jen zůstane jak by vypadal zápas, bez střelce čtyř branek domácích, Novotném. Ten prakticky dělal celou hru v útočné fázi, né snad , že by bez něj byli Broukři slabým týmem, ale fakt je, že se jejich hra odvíjela od jeho schopností. Konečný výsledek 6:2 nemusí být pro nás žádnou ostudou, všichni hráči ze sebe vydali co mohli a neustále bojovali o co nejlepší výsledek. Kvalitní výkon podal i rozhodčí Růžička, na což jsme nebyli zvyklí po trapných výkonech sudího Judy. Snad to bude stavební kámen do zbývajících utkání této sezóny.

Sestava: Popelka – Klíma J. , Zeman , Jurka – Hašek , Černý Z. – Pohorelec A. , Pohorelec J. ,