27.3.2011 Rakol Brno - Rebešovice 4:4(1:1)

Před zápasem mezi Rakolem a Rebešovicemi bylo velmi jednoduché najít papírového favorita – podzimní duel ovládly Rebešovice vcelku jednoznačně, nedovolily Rakolu vstřelit jedinou branku a odvezly si jasnou výhru 8:0. Pozice obou týmů v tabulce také mluvila za vše, mezi oběma týmy byl propastný sedmnáctibodový rozdíl. Rakol však rozhodně nechtěl soupeři darovat nic zadarmo, o čemž jsme se přesvědčili.

Začátek zápasu moc gólových příležitostí nepřinesl, prvním vážným ohrožením branky byl v 11. minutě přímý kop Martina Olšana z domácího Rakolu, který však Davidu Popelkovi, který hájil rebešovickou branku, příliš problémů nenadělal. Následující minuty patřily Rebešovicím, střelu Andreje Pohorelce brankář Fiala ještě vyrazil. Po následném rohovém kopu však střela Libora Černého skončila na tyči. Rebešovice také mohly jít do vedení po pěkné individuální akci Sovy ve 20. minutě, avšak ani tuto šanci nevyužily. A tak přišel trest v podobě gólu soupeře. Po rohovém kopu se ve 23. minutě prosadil Olšan a hlavičkou poslal Rakol do vedení. Mohlo to být dokonce už 2:0, bezprostředně po rozehrávce utíkal sám na bránu Vojtěch Březina. Šanci ovšem neproměnil.
Zřejmě nejdramatičtější chvílí zápasu byla situace z 27. minuty. Po ošklivém faulu domácího Olšana se na něj vrhli rebešovičtí Vašík s Černým a strhla se šarvátka, do níž se připojili i ostatní hráči a po které rozhodčí Moder na místě udělil hned 4 červené karty, což odstartovalo další vlnu protestů. Na adresu sudího pak padlo spoustu nadávek, nicméně všichni se s verdiktem museli smířit a pokračovalo se hrou 3 na 3. Ta vyhovovala zejména Rebešovicím, jimž se podařilo vstřelit vyrovnávací gól. Jmenovitě se o to postarali Jozef a Andrej Pohorelec. Druhý jmenovaný akci přesnou střelou v nastavení zakončil.

V první minutě druhého poločasu už hráči a fanoušci Rebešovic zvedali ruce nad hlavu, když Jakub Hanák dorážel míč do odkryté brány. Ten však přes brankovou čáru nepřešel a zastavil se na tyči. Na druhé straně se po střele Mezníka dostal míč do vzdušného prostoru před bránou, kam pohotově vyskočil  Vojtěch Březina a hlavou ho v 34. minutě dostal do sítě.
    O tom, že Rebešovice odehrály smolné utkání, vypovídá fakt, že třikrát trefily tyč. O tu třetí se postaral v 36. minutě Andrej Pohorelec, který poté i reklamoval faul, ale neuspěl. O minutu později pak následovala reklamace i na druhé straně, tentokrát šlo dokonce o pokutový kop, ale celá situace nechala sudího Modera chladným. Ve 41. Minutě se Rakol ujal už dvougólového vedení, kdy se po nenápadné střele z pravé strany prosadil Michal Mezník. A to nebylo od Rakolu vše. O tři minuty později se Mezník vyhnul skluzu obránce, přihrál uvolněnému Finkovi a ten gólem zvýšil vedení na 4:1.
Poslední čtvrthodinka však patřila týmu z Rebešovic. Na 2:4 snižoval ve 47. Minutě opět Andrej Pohorelec, když se vyhnul obránci a přesně zakončil. Další gól oranžovo-černých přidal o pět minut později Jozef Pohorelec, když se s míčem do brány doslova dokutálel. V 53. Minutě však přišla další rána. Po sporné situaci před brankou Rebešovic se na rozhodčího opět snesla slova kritiky, zejména z úst Jana Klímy, který byl poté za nesportovní chování vyloučen. Jeho tým byl tím pádem opět odsouzen hrát v oslabení. Na jeho hře to však skoro nebylo znát a i přes početní nevýhodu měli víc ze hry hráči Rebešovic. A také se jim v poslední minutě podařilo po chybě obrany Rakolu vyrovnat zásluhou Andreje Pohorelce, který svým třetím gólem v utkání dovršil hattrick.

Tento zápas nabídl opravdu hodně – 8 gólů, 7 karet (z toho 5 červených) a spoustu pěkných akcí na obou stranách. Dojem ze zápasu zkazily četné protesty, ale i takovéto situace k fotbalu prostě patří a o tom, že Rakol všechny velmi překvapil, netřeba dlouze hovořit.

Sestava: Pohorelec A., Pohorelec J., Klíma M.,Vašík, Popelka, Hašek, Klíma J.,