26.4.2010 Rebešovice "A" - Orel Bohunice 1:1 ( 1:0 )

V pondělní dohrávce 22. kola jsme hostili nepříjemný Orel Bohunice. Tým tvořený z velké části z hráčů Sparty Brno se opírá o schopnosti Martina Surynka. Ten tvoří celou jejich hru a bez něj by byli poloviční, ale s ním je to velmi nebezpečný soupeř. Jejich slabinou v sezóně bývá nedisciplinovanost a malá početnost v zápasech. Na rozdíl od podzimu, teď měli aspoň jednoho hráče na střídání. Nám chyběli potrestaní, Vašík se Světlíkem a tedy dva obránci. Naštěstí si opět udělal čas Michal Trávníček a velmi dobrým výkonem nám hodně pomohl, ukázal tak jak moc nám chybí v ostatních zápasech. Do sestavy se po zranění vrátil Přema Zeman, ale hrál spíš tak sporadicky, ještě to nebylo ono a nechtěl zbytečně chybovat. Otazník vysel i nad dalším bekem Martinem Klímou, jeho záda se naštěstí umoudřila a mohl tak hrát. Jan Klíma se vrací do formy, ale kotník mu to po zápase dává znát. Z béčka nám opět přišel pomoci Laďa Sosnar, ten však odehrál pouze poločas a pak už jen s nataženým tříslem přihlížel. Tudíž z obrany opět zbylo spíše torzo… Utkání začalo oproti plánovanému času o hodinu později a přineslo to své komplikace, obzvlášť sudímu Judovi to viditelně dělalo problémy a opět nepředvedl moc dobrý výkon. Prvních patnáct minut nás soupeř tlačil a vypadalo to, že pojedeme domů s výpraskem. Jenže my jsme tento tlak ustáli a naopak si začali vytvářet brankové příležitosti. Měli jsme i dva přímé kopy, oba zahrával Jara Hašek a ten druhý k překvapení všech skončil za zády brankáře Orlu. Věděli jsme, že musíme hrát důrazně a hodně na tělo soupeře. Co nejvíc jim znepříjemnit hru, to se nám docela dařilo, někdy při nás stálo docela štěstí, ale hráli jsme zodpovědně zezadu. Bránit výsledek se nám dařilo i druhou půli, hodně nás držel brankář Popelka. Jenže po patnácti minutách druhé půle přišla naše slabší chvilka. Ve vápně dostal míč zmiňovaný Martin Surynek, zády k brance se pokoušel něco vymyslet, naši obránci ho v těžké pozici zdvojili, aby ho s jistotou zbavili míče. Jenže on patou prostrčil míč před bránu k úplně volnému útočníku hostů a ten pohodlně vyrovnal. Do teď snad nikdo neví, jak tam míč vůbec mohl projít. Celou druhou půli se střídali šance na obou stranách a nejednou jsme mohli utkání rozhodnout. V závěru Bohuničtí neunesli naši důraznou hru na tělo a po faulu na Andreje Pohorelce, jenž byl jasně úmyslný bez míče, se po druhé žluté poroučel do sprch obránce hostí. V tu chvíli byla už, ale taková tma, že se prakticky nedalo přesně kombinovat, černé míče od gumy nebyli prakticky vidět a hry byla velmi obtížná. Proto jsme nedokázali přesilovou hru využít, nechtěli jsme riskovat náhodný brejk soupeře a připravit se tak aspoň o bod. Velmi vypjaté utkání tak skončilo nerozhodným výsledkem 1:1. Snad se tedy tří bodů dočkáme příští týden, kdy snad bude už na sto procent připraven Přemek Zeman a hrát by měl už konečně i uzdravený Jakub Hanák. Po trestu se vrátí Tomáš Světlík, a když bude moct i Zdenek Černý budou naše šance vysoké.

Sestava: Popelka – Klíma J. , Klíma M. , Zeman , Trávníček – Sosnar L. , Hašek – Pohorelec A. ,