23.5.2010 Rebešovice "A" - Surfin Brno 3:3 (0:1)

Dlouho jsem přemýšlel co o tomhle utkání napsat, nebo jestli vůbec psát a nemíchat do dění emoce v něm vzniklé. Bohužel to moc nejde ,a tak napíšu spíše jen fakta ,i když  ve mně pořád nějaká hořkost přebývá. V utkání s předposledním Surfinem byla povinnost vyhrát, ale bohužel jsme to podcenili. Tento tým se na jaře začal zvedat a už pro ostatní týmy nebyl jistotou tří bodů – my jsme si o tomto povídali, ale strach asi nebyl tak velký. Tudíž jsme nastoupili v torzu sestavy a svou premiéru v A  týmu si odbyli dva hráči z béčka - Antonín Bednář a Lukáš Jurka. V sestavě chyběl typický střední hráč a tvůrce hry. K dispozici nebyl ani Jaroslav Hašek, ani Michal Polák , Zdenek Černý už asi oranžovo černými či žluto černými barvami pohrdá a tak jsme rádi, že Ti ostatní zůstávají a bijí se až do konce sezóny. Bohužel do této nedobré konstelace přibylo i pár hráčů se spánkovým deficitem ( slušně psáno ) a s píšťalkou na nás vzhlížel ,,oblíbenec“ sudí Juda. Ten se nenechal zahanbit a opět si zahrál hlavní roli v tomto utkání. Ze začátku bylo utkání vyrovnané a my jsme začali cítit, že to nebudeme mít moc lehké. Bohužel se to v první půli neobešlo bez inkasované branky. V domnění, že už je míč pro soupeře ztracený, jsme vypustili souboj u autu a útočník hostí stačil, těsně před autem, odcentrovat přesně na hlavu dobíhajícího hráče a ten i přes bránící hráče dokázal hlavou skórovat. Po půlce jsme tedy prohrávali 0:1 a bylo nám velmi dusno, nechtěli jsme to tak nechat, ale atmosféra nebyla úplně dobrá. Co nás překvapilo, byl výkon sudího Judy, ten si počínal zatím bez vážnějších chyb a utkání zvládal. Jenže naše překvapení opadlo v druhé půli – no to jsme také mohli čekat. Bylo by divné aby tento rozhodčí odřídil aspoň jedno utkání bez vážnějších chyb. Sotva v úvodu poločasu vyrovnal David Vašík, jenž si pohrál, na hranici vápna s obránci i gólmanem a levou nohou srovnal skóre, začala hitparáda Judových výroků. Začal otáčet souboje, vymýšlel si fauly atd… atd… Vygradoval to až k udělení žluté karty našemu kapitánu Martinu Klímovi, jenž konstatoval ke své lavičce slova ,, on to nezná“ . Jeho vztahovačnost , arogance a pocit pána boha ho donutila za toto udělit kartu. Zpátky ke hře, v dalším dění jsme přežili pár soupeřových tutovek a dvakrát zvonila i tyč. Štěstěnu jsme, ale pokoušeli tak dlouho, až nás opustila i opět jsme po soupeřově kombinaci o gól prohrávali. Naše hra nevypadala bůh ví jak dobře, ale podařilo se nám vyrovnat. Opět David Vašík dopravil do sítě střílenou nahrávku a patnáct minut před koncem se začínalo od začátku. Jenže náš laxní přístup zavinil , že za tři minuty jsme opět o gól prohrávali. Do konce zbývalo deset minut a my jsme už brali z posledních sil. Do finále své šou šel i sudí Juda. Nevím z jakého důvodu přehlížel neustálé okopávání našeho hráče Jana Klímy, soupeř ho opravdu nevybíravým způsobem zastavoval a po ohrazení se naším hráčem, přibyli i slovní napadení. Když kyslík viděl, že jakékoliv upozornění z jeho strany i ze strany kapitána , či ostatních hráčů nemá cenu, slovně aspoň soupeři vracel. Bohužel tato ignorace ze strany rozhodčího dospěla až k napadení našeho hráče. Jeden z hostujících hráčů to psychicky nevydržel a shodil tvrdě Honzu na zem a sápal se po něm. Po odpískání jeho bratr vběhl na hřiště ( jelikož byl nejblíže této situaci ) a protihráče odtrhl. Následovala slovní přestřelka. Hráč Surfinu šel po právu ze hřiště, ale sudí Juda si chtěl asi utěšit svoje ego a za příliš mnoho hráčů na hřišti, udělil druhou žlutou kartu Martinu Klímovi. Nic méně jsme dohrávali ve výhodě jednoho hráče navíc. Chybělo přesně nastavených pět minut a my jsme se nemohli gólově prosadit. Rozhodčí už avizoval posledních dvacet sekund a my měli autové vhazování u brány soupeře. Přesně vhozený míč našel hlavu Andreje Pohorelce a ten překonal špatně vyběhnutého gólmana. Vyrovnal tedy na konečných 3:3, ale v nás ležela trpkost z výkonu rozhodčího a ze špatného výkonu, spojeným ze špatnými okolnostmi.

Sestava:  Popelka – Klíma J. , Klíma M. , Světlík, Jurka – Vašík , Zeman – Pohorelec A. ,