17.5.2010 Gioia Brno – Rebešovice 5:5 ( 1:4 )

Ve velmi škaredém počasí, jenž už bylo vidět i na umělém trávníku na Chalabalově, jsme absolvovali přímý souboj o páté místo zaručující postup na Mistrovství Republiky. Předem musím říct, že to bylo jedno z našich nejlepších utkání co jsme na jaře sehráli a stejně jako loni se na hřišti konali gólové hody. Velmi dobré utkání poskvrnil pouze rozhodčí Juda, ten dokazuje svou podprůměrnost v kolektivu rozhodčích pískajících Malou Kopanou v městě Brně. Už nám to letos dokázal po několikáté a to, že si myslí, že těžké utkání zvládá nejlíp a proto by na ně měl být nasazován, je jeho krutý omyl. Ale pojďme k utkání. Ze soupeře jsme měli respekt, ale chtěli jsme zabojovat, prolomit naši jarní smůlu a porvat se o body. K našemu překvapení jsme začali velmi dobře, z jednoho z prvních útoků se sám proti gólmanovi prosadil, nejlepší střelec našeho týmu, Andrej Pohorelec. Soupeř zkoušel ihned kontrovat, ale my jsme byli pozorní a za chvíli přidali druhý gól. Trefil se opět Andrej, nečekaný vývoj úvodu utkání nás hodně nakopl. Soupeř sice stačil snížit na 1:2, ale náš stroj v první půli šlapal dobře. Třetí branku přidal rozjetý Jaroslav Hašek a chvilku po něm prostrčil míč do sítě Jakub Hanák. Ten přivedl do hry opět hodně pohybu a aktivity. Za stavu 1:4 už byl soupeř hodně otřesený, do šancí se sice dostával, ale spíše nepřesnými střelami zdálky. Bylo vidět, že takový vývoj nečekali a začali trochu provokovat a hrát nesportovně. Začali přibývat nadávky na naší stranu a sudí Juda byl úplně hluchý. V této části utkání přišel asi hlavní zvrat, stalo se co muselo, nebo spíše co vyselo ve vzduchu. Jednu z provokací a nadávek nevydržel Jakub Hanák a ve vzájemné potyčce udeřil protihráče. Bohužel sudí neměl svůj den a vylučoval pouze na naší straně, to že byla potyčka oboustranná svědčí i roztržený dres Kuby a to že někdo drží někoho pod krkem až mu roztrhne dres je jasné zapojení se do rvačky. Po tomto konfliktu se strhla sprška sprostých slov a urážek, kupodivu na naší stranu. Rozhodčí Juda byl opět úplně hluchý. Do konce poločasu zbývalo pět minut a tolik trvalo i naše oslabení. V něm jsme hráli úplně perfektně a Gioiu do ničeho nepustili. Poločas tak skončil 1:4 pro náš tým, ale museli jsme se obejít bez velmi dobře hrajícího Hanáka. To se projevilo v druhém poločase. Soupeř nás zatlačil a zanedlouho snížil na 2:4. Hra se přitvrdila a přibývalo pošťuchovaní, to ovšem bylo jasné, jelikož jsme si nechtěli nechat líbit urážky od soupeře, které byli neustále přeslýchány. ( To, že sudí neslyšel urážky k nám jde ještě vysvětlit, ale to, že neslyšel urážky k němu samému, je divné a svědčí to o jeho mozkové kapacitě ).  Nic méně do konce utkání zbývalo asi dvacet minut a my se dostali ještě jednou do vedení o tři branky. Po faulu, rozehrával z vlastní poloviny Martin Klíma – nakopl míč na bránu na své spoluhráče a k překvapení všech nachytal brankáře. V tu chvíli už jsme věřili, že si utkání pohlídáme , ale domácí to tak nechat nechtěli. Začali nás přehrávat, spoustou přihrávek a svou individuální zdatností se dostávali do šancí a David Popelka v bráně měl plné ruce práce. My jsme hráli pouze na brejky, ze kterých jsme také mohli skórovat, ale bohužel soupeřův tlak byl neúnosný a my tak postupně třikrát za sebou kapitulovali. Čtyři minuty před koncem byl tedy stav vyrovnaný 5:5 ,ale nevypadalo to, že by s remízou byl jeden z týmu spokojen. Oba chtěli hrát a zkoušeli dát rozhodující gól – na naší straně mohl rozhodnout Andrej Pohorelec, ale bohužel po nahrávce před prázdnou branku usměrnil míč pouze vedle brány. Na druhé straně v úplném konci měli ještě šanci domácí, ale výborně zasáhl brankář Popelka a tak jsme se rozešli nerozhodným výsledkem. Na konci byl velmi hrdý sudí Juda, jak dobře utkání ( ne ) zvládl a jako náhodou se mu vrátil sluch – po odpískání totiž udělil ještě červenou kartu soupeřovu hráči, jenž mu musel říci nadávku přímo do obličeje, aby ji konečně slyšel. V dramatickém utkání jsme dlouho tahali za delší konec, ale po perfektním prvním poločase, jsme ten druhý nezvládli a dělba bodů je tak asi spravedlivá.

Sestava: Popelka – Klíma M. , Klíma J , Zeman , Světlík – Hašek , Hanák – Pohorelec A. ,