17.4.2011 Rebešovice – Nedeka Brno 6:1 ( 0:0 )

V druhém domácím utkání na hřišti v Ivanovicích měl přijít poslední ze slabších soupeřů a to Nedeka Brno. O tom, že to nebude lehký zápas, vypovídala už před zápasová sestava. Nebýt narychlo povolaných Sedláčka s Bednářem z rezervy, hráli by jsme celé utkání bez střídání. Jelikož jeden gólman nemohl a druhý byl nezvěstný, postavil se mezi tři tyče třetí vzadu Martin Klíma. V obraně tedy zbyl poslední z beků Libor Černý k němuž se přidal Jarda Hašek s Tondem Bednářem, ve středu hrál polo zraněný Harašta a v útoku pak bratrské duo Pohorelců s Pepou Sedláčkem. Sestava tedy nad míru ,,slátaná“ , ale naneštěstí Nedeka přijela snad ještě s většími problémy, neměla totiž ani jednoho hráče na střídání. První poločas nepřinesl žádnou gólovou situaci, sice jsme měli navrch a šancí ke změně stavu bylo dost, ale více méně jsme se přizpůsobili tempu hry soupeře. Hosté ohrozili branku snad jen jednou, z přímého kopu, vytáhl nebezpečnou střelu Klíma na roh, jinak ani jeden tým moc diváka nepotěšil. O půli jsme si řekli, že budeme muset začít víc běhat, víc napadat a být aktivnější. Se svými radami přišel i p. Suchý, jenž celé utkání bedlivě sledoval a měl tak pro nás cenné rady. Podle nich jsme se začali hned řídit a dostali Nedeku pod tlak, věděli jsme, že kdyby se jí povedlo vstřelit první branku, hráli bychom do neuvěřitelného betonu. Naštěstí jako první jsme rozvlnili síť my, ve skluzu se trefila první posila farmy Josef Sedláček a značně nám přidala na klidu. My jsme dále tlačili soupeře - na 2:0 zvýšil Jožka Pohorelec a hned o minutu později se krásně trefila i druhá postava farmy Antonín Bednář – střelu ze střední vzdálenosti schoval za hráči a nedal brankáři šanci.  Až v padesáté minutě se konečně trefil i Andrej Pohorelec – přidal náš čtvrtý gól, za tři minuty ho následoval druhým gólem bratr Jozef. Nedeka pak stihla přidat už spíš jen čestný gól, její kapitán M. Kaláb tváří v tvář Klímovi našel skulinku mezi jeho nohami. Minutu před koncem se podruhé trefil i Andrej a stanovil tak konečné skóre na 6:1 pro náš tým. V druhé půli jsme tedy svého soupeře jasně předčili a výsledek byl ještě milostivý, jelikož jsme měli ještě daleko více jasných gólových šancí. Bohužel je však neproměnili ani Dušan Harašta, ani Libor Černý a v závěru nedotáhl svůj průnik ani Jarda Hašek ( a to byl pouze malý výčet našich šancí :-D ). V dalších kolech nás už čekají soupeři z předních příček tabulky a ti nás prověří určitě daleko víc, naštěstí už snad máme nahráno a tak by nás případná ztráta bodů nemusela tak mrzet, ovšem na tohle se určitě spoléhat nebudem.

Sestava: Klíma M. – Černý L. , Hašek , Bednář – Harašta – Pohorelec A. , Pohorelec J. ,