13.5.2012 FC Brkábl - Rebešovice 1:7 (1:3)

Sestupem ohrožený Brkábl přivítal na své půdě v rámci 18. kola tým Rebešovic. Domácí dokázali na jaře vyhrát pouze nad Hearts Of König a od té doby prohráli již čtyři zápasy v řadě. I proto jim v tabulce momentálně patří až jedenácté sestupové místo. Rebešovickým se dařilo především v úvodu jara, kdy zvítězili ve třech zápasech v řadě, domácí prohra v 17. kola s Renfus Teamem je ale znejistila a od té doby nebodovali. V tabulce jim patří šestá pozice. Podzimní utkání těchto soupeřů bylo kontumováno ve prospěch Rebešovic.

Chvíli po osmnácté hodině zazněl na kanickém hřišti úvodní hvizd a utkání mezi domácím Brkáblem a hostujícími Rebešovicemi bylo zahájeno. A hned v úvodu šli hosté do vedení. Spoustu prostoru pro zakončení dostal Andrej Pohorelec a ten se v takovýchto momentech nemýlí – 0:1. Prakticky vzápětí však odpověděl domácí Kelbl, který upláchl obráncům po levé straně a po odrazu od tyče skončil míč za zády Martina Klímy – 1:1. Následně mohli domácí výsledek otočit, po závaru ve vápně, ale Všianský nedokázal přesně zamířit. Na druhé straně zase ve své příležitosti netrefil bránu kapitán Jozef Pohorelec. Další akce však už vyústila v gól Rebešovic, vyběhnuvší brankář Brkáblu nedokázal zpacifikovat právě J. Pohorelce, který dával před prázdnou bránu Jamnickému, jenž dopravil míč do sítě - 1:2. Ve 14. minutě obrala Kelbla na polovině Brkáblu o balon Lenka Černá, otočila se s míčem a trefila se přesně do šibenice Kopečkovi brány – 1:3. Po rozehrávce si připsal střelu také Brkábl, konkrétně Petr Brychta, s jeho pokusem si ale poradil M. Klíma. Další zákrok si rebešovický gólman připsal v 19. minutě po střele Kelbla. Hosté následně předvedli několik útočných výpadů, ale do zakončení se nedostali. Takže stříleli opět domácí, Všianského střelu ale vyrazil Klíma a další zakončení domácí osmadvacítky skončilo na tyči. Tyč zazvonila také na druhé straně, trefil ji v 28. minutě Andrej Pohorelec. A do konce poločasu stihly Rebešovice ještě jednu akci. A. Pohorelec vymyslel přihrávku na Jamnického, ten tváří v tvář Kopečkovi ale pálil nad bránu. První poločas na kanickém Nou Campu, tak skončil 3:1 ve prospěch Rebešovic.

Druhý poločas zahájil rozehrávkou Brkábl, první velkou příležitost měly ale Rebešovice, Andrej Pohorelec přihrával Jozefu Pohorelcovi, jeho střelu vykopl Kopeček. Na druhé straně musel zasahovat Klíma proti střele Kelbla z hranice vápna. Ve 36. minutě se do nadějného úniku dostával Jozef Pohorelec, jehož přihrávku na staršího sourozence, dokázal zablokovat vracející se obránce. V další akci hostů pálil Jan Klíma, míči v cestě do branky ale nechtěně zabránil jeho spoluhráč Jamnický. Ve 40. minutě zakončoval patou, po přiťuknutí Kelbla, domácí Všianský, gólman Klíma se ale nenechal zaskočit. O čtyři minuty později obrana Brkáblu neodklidila míč dostatečně důrazně, toho využil Libor Klíma a z první se trefil k tyči – 1:4. Posléze mohli skórovat také domácí. Po faulu na Všianského dostal výhodu Kelbl, brankář Klíma však jeho šanci dokázal ohlídat. Efektivnější byli hosté, po přečíslení tři na jednoho se trefil A. Pohorelec po přihrávce J. Klímy – 1:5. Další branku přidali hosté v 55. minutě, kdy utekl míč z náruče domácímu gólmanovi, zmocnil se ho Jamnický, vrátil jej před bránu, odkud ho do sítě poslal Černý – 1:6. Uběhli zhruba čtyři minuty a míč se v domácí síti houpal po sedmé. Po spolupráci se svým bratrem se už po třetí v zápase trefil Andrej Pohorelec. Hosté si tedy po vítězství 7:1 připsali do tabulky tři body.

V prvním poločase bylo utkání vcelku vyrovnané, domácí se však dopustili několika chyb, které hosté dokázali potrestat. V druhé půli byli už Rebešovice lepší a především efektivnější, a když se k tomu přidají další chyby v obraně Brkáblu, je výsledek 7:1 pro hosty vcelku pochopitelný. Těžko vyzdvihnout hru někoho z domácího mužstva, které nastoupilo bez zraněné opory Richarda Konečného, a předvedlo dosti matný výkon. Na straně hostů se nechá vidět hattrick Andreje Pohorelce, který se posunul na pátou pozici v tabulce střelců a za zmínku stojí také premiérový gól Lenky Černé, jakož i letošní první dva zářezy Libora Černého.

Brkábl tedy zůstává čtyři kola před koncem na 11. příčce a pokud bude chtít uhájit druholigovou příslušnost, musí v následujících dvou kolech zabrat proti Relaxu a Renfus Teamu, protože poslední dvě kola hraje s Fénixem respektive MOPem a tyto týmy body příliš nerozdávají. Rebešovice zůstávají šesté se sedmibodovým náskokem na sedmý Renfus a dvoubodovou ztrátou na Karlsberg B. V příštím kole hrají doma s Hearts Of König.

Sestava: Zeman, Jamnický, Zálešák, Sedláček, Černý L., Černá L., Pohorelec A., Pohorelec J., Klíma J., Klíma M.

Góly: Pohorelec A. 3, Černý L. 2, Jamnický, Černá L.